Nada osvojila Kup za žene i U14, Zagreb nastavlja dominaciju u U18 kategoriji

Vikend iza nas donio nam je mnoštvo napetih događaja, a zaljubljenici u ragbi u subotu su mogli pogledati četiri utakmice prve i druge lige Prvenstva Hrvatske te u nedjelju završnice Kupa Hrvatske za žene, U14 i U18 kategoriju.

Derbi sedmog kola PH bio je susret Nade i Sinja, gdje su gosti dobro otvorili utakmicu i zgoditkom iz kazne poveli 0:3. Splićani sve do 25. minute pokušavaju probiti čvrstu obranu Sinja, kada polaganjem reprezentativca Miljaka i pretvaranjem Rosse postižu svoje prve poene. Nada preuzima igru u svoje ruke, a Sinj dodatno pada nakon dva žuta kartona u drugom dijelu. Domaćini nižu polaganja, dok jedino preostalo za Sinj postiže Šolto. Susret završava s uvjerljivih 47:8.

U proširenom prvenstvu Mladost je u Zagrebu pobijedila Ljubljanu. Krtice su povele s visokih 19:0, nakon čega gosti krajem poluvremena iz lijepih akcija smanjuju rezultat na 19:14. U nastavku Mladost potpuno dominira te dodatno povećava svoju prednost, a Slovenci uz nešto bolju igru ipak propuštaju nekoliko prilika te utakmica završava s 38:26.

U isto vrijeme odigrani su i susreti druge lige, u kojima je druga momčad Zagreba, koja u prvenstvu sudjeluje van konkurencije, pobijedila dubrovački Invictus rezultatom 46:0, dok je odlični Šibenik ostvario najveću pobjedu u povijesti kluba, svladavši Lokomotivu s visokih 86:12

Nedjelja nam je donijela završnice Kupa Hrvatske; u Splitu su cure iz Nade, Mladosti i Zagreba odigrale svoj drugi i konačni turnir, nakon kojeg je, sa ukupnih sedam pobjeda i samo jednim porazom od drugoplasirane Mladosti, pobjednički pehar ponovno podignula splitska Nada. Nada je bila najuspješnija i u U14 kategoriji, gdje su na zagrebačkom Rudešu njihovi mlađi kadeti osvojili naslov ispred Zagreba i Mladosti, dok je pobjedom 55:12 u odličnom finalu U18 Kupa, Zagreb nastavio svoju dominaciju u ovoj kategoriji te treći put u nizu osvojio titulu. Lijepu gestu i fair play gledali smo i nakon natjecanja, kada je pobjednički pehar kapetanu Zagreba i U18 reprezentacije Šimunu Krmeku predao suigrač iz reprezentacije, Nadin kapetan Ivan Bibić.