Derbi Nade i Mladosti pripao splitskoj momčadi

U prvom ovosezonskom derbiju Nade i Mladosti pobjeda je danas otišla u ruke splitske momčadi.

Utakmica u koju su bile uperene oči ragbijaške javnosti počela je očekivano čvrsto s obje strane, a već u devetoj minuti Biškić šokira splitske navijače polaganjem za 0:5, što uspješno pretvara povratnik u momčad Mladosti, kapetan reprezentacije Nik Jurišić. Samo pet minuta kasnije, Nada izjednačava preko Čorića, a vrlo brzo i polaganjem Perlaina, uz pretvaranja Rossa nakon oba zgoditka, okreće rezultat u svoju korist. U posljednjoj minuti prvog dijela Jurišić iz kaznenog udarca pogađa za 14:10, s čime se i odlazi na pauzu.

Nastavak susreta donosi nešto manje akcije te borbu na sredini terena, gdje u jednom periodu gosti oštro napadaju, no ne uspijevaju probiti odličnu obranu Nade. Uz nekoliko pogrešaka obje momčadi te čak dva pomalo neočekivana promašaja iz kazne Nika Jurišića i jednog Rossa, rezultat se ne mijenja te Splićani slave važnu pobjedu na samom početku prvenstva.

U drugoj utakmici kola, Sinj je u proširenom Prvenstvu Hrvatske u gostima izgubio od Ljubljane. Nakon visokih 15:0 u prvom poluvremenu, Sinjani u drugom dijelu polaganjima Boška Vučkovića i pretvaranjem Nikole Pavlovića polako smanjuju prednost Slovenaca, no prevelika razlika ipak je neuhvatljiva do kraja susreta u kojem Ljubljana još postiže zgoditak iz kazne u posljednjoj minuti te tako, nakon Mladosti u prošlom kolu, s 18:12 pobjeđuje i drugi hrvatski klub te najavljuje odličnu formu u novoj sezoni.