Mladost vratila Kup na Savu!

Zagrebačka Mladost danas je nakon 2015. ponovno podignula pobjednički pehar Kupa Hrvatske; u teškoj finalnoj utakmici odigranoj na terenu natopljenom vodom i uz kišu koja je neprestano padala tijekom cijelog susreta, Zagrepčani su rezultatom 14:8 pobijedili odlični Sinj.

Gosti polaganjem Vučkovića na samom početku susreta prvi dolaze do vodstva, no jedan od njihovih najboljih pojedinaca Nikola Pavlović promašuje pretvaranje te rezultat ostaje 0:5. Teški vremenski uvjeti usporavaju igru, a u 21. minuti Pavlović iz kaznenog udarca ovog puta uspješno povećava vodstvo Sinja na 0:8. Mladost krajem poluvremena preko Buljanovića i Ivankovića smanjuje prednost Sinja na 7-8, što i ostaje rezultat prvog dijela.

U nastavku Mladostaši preuzimaju igru te u 60. minuti Biškić, uz još jedno pretvaranje Ivankovića, okreće rezultat u svoju korist. Gosti do kraja susreta ne uspijevaju realizirati svoje brojne pokušaje; ostaje 14:8, a posljednji sučev zvižduk Sinjanima prekida snove o povijesnom trofeju, dok Zagrepčanima donosi još jedno veliko slavlje.

Pobjednički pehar predan je ozlijeđenom nositelju igre Mladosti, Niku Jurišiću: „Bez razmišljanja smo odlučili da Nik mora primiti taj pehar, no isto tako mi je drago da smo pokazali da ova momčad može i bez njega osvajati naslove“ – rekao je kapetan Marko Buljac.

Mladosti je ovo prvo od dva velika finala u nizu; već sljedećeg vikenda sve će oči ponovno biti uprte u igralište na Savi; ovoga puta na redu je veliki derbi s Nadom, onaj za naslov prvaka Hrvatske. Mladostaši su u nikad boljoj poziciji za svoj prvi naslov državnog prvaka, no unatoč tome što bi nakon tri pobjede nad velikim rivalom i vodećom pozicijom u jesenskom dijelu, sada u samo jednom utakmici mogli izgubiti naslov, kapetan smatra da momčad nije pod pritiskom: „Današnji uspjeh znači mi sve na svijetu, a ovaj pehar donio nam je mirnoću uoči drugog finala. Ovo je ono što nam je trebalo, a sada idemo po prvenstvo!“ – zaključio je Buljac.