14.12.2015 // Mladost osvojila Kup Hrvatske!

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone HARK Mladost je na domaćem terenu pobijedila branitelja naslova RK Nada te osvojila Kup Hrvatske za 2015. godinu

Subotnje finale Kupa u Zagrebu bilo je dvoboj naših najboljih momčadi, domaćina Mladosti te splitske Nade, kojoj je ovo bilo deveto finale zaredom, uz osvojenih osam posljednjih naslova. Motivirani Mladostaši su igrali bez kapetana Jurišića te utakmicu otvarili zgoditkom Daria Oxenhama, koji za vodstvo od 7:0 pretvara Sekovanec. Igrači Nade se ne predaju te nakon dva kaznena udarca koja realizira Rosso smanjuju razliku na 7:6.

U drugom poluvremenu napeto je sve do 70. minute, kada nakon lijepe akcije Vlašić polaže za konačnih 12:6. Mlada momčad Nade bori se do kraja susreta i pokušava preokrenuti rezultat, međutim Mladost čvrstom obranom rutinski završava utakmicu te osvaja svoj prvi naslov nakon davne 1967.

HARK MLADOST ZAGREB: Biškić, Brečić, Udovičić, Buljanović, Grman, A. Galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Sekovanec (2), Vlašić (5), Ivanković, Oxenham (5), D. Galić, Šuta, Bljaić, Stipić, Klenović, Crnobrnja, Vuković, Latković, Bakula, Katančić

RK NADA SPLIT: Borozan, Čorić, Marović, Perić, Jelavić - Mitrović, Đurović, Keen, Varkaš, Antić, Rosso (6), Dodoja, Generalić, Ivančić, Vukša, Komar, Antičević, Čizmić, Jerčić, Vlajčević, Vuletić, Bavčević, Plazibat